Quantity
Price
Total price
1
$5.7330
$5.7330
10
$5.1555
$51.5550
25
$4.9770
$124.4250
100
$4.8300
$483.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 24 |
| Type | Linear |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Output / Channel | 80mA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | 48-QFN (7x7) |
| Dimming | I2C |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
