Quantity
Price
Total price
1
$1.9530
$1.9530
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 28-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 9 |
| Type | Linear |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | 28-SOP |
| Dimming | PWM |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
