Quantity
Price
Total price
1500
$3.6645
$5,496.7500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 24 |
| Type | Linear |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | 48-QFP (7x7) |
| Dimming | PWM |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
