Quantity
Price
Total price
1
$54.9990
$54.9990
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | DFRobot |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | Card Edge |
| Frequency | 850MHz ~ 1.9GHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 4.2V |
| Data Rate | 150Mbps |
| Protocol | Galileo, GLONASS, GNSS, GPS, LTE, WCDMA |
| Antenna Type | Integrated, Chip + IPEX |
| Utilized IC / Part | SIM7600G-H-M2 |
| RF Family/Standard | Cellular, Navigation |
| Serial Interfaces | UART, USB |
