Quantity
Price
Total price
1
$15.6450
$15.6450
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | DFRobot |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Sensitivity | -161dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1Hz ~ 10Hz |
| Modulation or Protocol | GPS |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5V |
| Applications | General Purpose |
| Current - Receiving | 30mA |
| Data Rate (Max) | 9.6kbps |
| Antenna Connector | On-Board, Patch |
| Supplier Device Package | Module |
