Quantity
Price
Total price
400
$3.0450
$1,218.0000
500
$2.7300
$1,365.0000
1000
$2.2995
$2,299.5000
2500
$2.1840
$5,460.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | LITEON |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Infrared Encoder/Decoder |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | Fax, Modems, Pagers |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
