| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Honeywell Aerospace |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | SP4T |
| RF Type | Cellular, PCS, GSM, WLL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5.5V |
| Insertion Loss | 1.8dB |
| Frequency Range | 0Hz ~ 2.5GHz |
| Topology | Absorptive |
| P1dB | 27dBm |
| Test Frequency | 2.5GHz |
| Isolation | 39dB |
| Supplier Device Package | 20-VQFN (4x4) |
| IIP3 | 36dBm |










