Quantity
Price
Total price
1
$1.7220
$1.7220
10
$1.5435
$15.4350
25
$1.4595
$36.4875
100
$1.2390
$123.9000
250
$1.1655
$291.3750
500
$1.0185
$509.2500
1000
$0.8505
$850.5000
2500
$0.7875
$1,968.7500
5000
$0.7560
$3,780.0000
12500
$0.7245
$9,056.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Unictron |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency Range | 5.925GHz ~ 7.125GHz |
| Applications | Wi-Fi |
| Gain | 3.5dBi |
| Termination | Solder |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Chip |
| Height (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Frequency Group | SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 6.525GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Max | 2 W |
