Quantity
Price
Total price
1
$1.4070
$1.4070
10
$1.2600
$12.6000
25
$1.1970
$29.9250
100
$1.0185
$101.8500
250
$0.9555
$238.8750
500
$0.8400
$420.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Unictron |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 100mm |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.484GHz |
| Applications | 802.11b/g/n |
| Gain | 4dBi |
| Termination | IPEX MHF1 |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | PCB Trace |
| Height (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.442GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |
