Quantity
Price
Total price
1
$5.1450
$5.1450
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | DFRobot |
| Series | LattePanda |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Base Mount |
| Gain | 6dBi |
| Termination | U.FL (UMCC), IPEX MHF1 |
| Number of Bands | 1 |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Height (Max) | 6.700" (170.18mm) |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |










