Quantity
Price
Total price
1
$63.0000
$63.0000
5
$59.8500
$299.2500
10
$57.9600
$579.6000
25
$56.0700
$1,401.7500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Carlo Gavazzi |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 1.220" L x 1.102" W (31.00mm x 28.00mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Type | Non-Invasive (Split Core) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Height - Seated (Max) | 1.575" (40.00mm) |
| Current Rating (Amps) | 60 A |
