Quantity
Price
Total price
1
$30.7755
$30.7755
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Altech Corporation |
| Series | CBCT |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 2.520" L x 2.067" W (64.00mm x 52.50mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1000:1 |
| Height - Seated (Max) | 3.780" (96.00mm) |
| Current Ratio | 1:1000 |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
