Quantity
Price
Total price
1
$237.5415
$237.5415
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Altech Corporation |
| Series | CBCT |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 14.843" L x 2.559" W (377.00mm x 65.00mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1000:1 |
| Height - Seated (Max) | 14.961" (380.00mm) |
| Current Ratio | 1:1000 |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
