Quantity
Price
Total price
1
$99.5610
$99.5610
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Altech Corporation |
| Series | CBCT |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 5.866" L x 4.803" W (149.00mm x 122.00mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1000:1 |
| Height - Seated (Max) | 7.244" (184.00mm) |
| Current Ratio | 1:1000 |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
