Quantity
Price
Total price
2500
$5.0505
$12,626.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Buttons |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 4 |
| Supplier Device Package | 20-SOP |
| Proximity Detection | No |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
