| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Red Lion |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | OBSOLETE |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Applications | WLAN |
| Gain | 14dBi |
| Termination | N Type Female |
| Ingress Protection | IP65 |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.5 |
| Antenna Type | Panel |
| Height (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Max | 25 W |










