Quantity
Price
Total price
1
$162.7500
$162.7500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Red Lion |
| Series | Hercules |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Frequency Range | 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.483GHz, 5GHz ~ 5.83GHz |
| Applications | CDMA, EVDO, GPRS, GSM, UMTS, WCDMA |
| Gain | 3.8dBi |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | IP67 |
| Number of Bands | 4 |
| Antenna Type | Dome |
| Height (Max) | 1.142" (29.00mm) |
| Return Loss | -25dB |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 892MHz, 1.94GHz, 2.4GHz, 5.8GHz |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Power - Max | 10 W |
