Quantity
Price
Total price
1
$54.8730
$54.8730
10
$51.5445
$515.4450
25
$49.8855
$1,247.1375
100
$46.2315
$4,623.1500
250
$41.1600
$10,290.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Red Lion |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Applications | Bluetooth, WLAN |
| Gain | 0dBi |
| Termination | RP-SMA Male |
| Ingress Protection | IP65 |
| Number of Bands | 1 |
| Antenna Type | Whip, Right Angle |
| Height (Max) | 1.114" (28.30mm) |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |
| Power - Max | 1 W |
