Quantity
Price
Total price
1
$93.4185
$93.4185
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Red Lion |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 1m |
| Mounting Type | Magnetic |
| Frequency Range | 698MHz ~ 960MHz, 1.575GHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz, 3.5GHz |
| Applications | CDMA, DCS, EDGE, GPRS, GPS, GSM, HSDPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA, Wi-Fi |
| Gain | 1.8dBi, 2.6dBi, 1.3dBi, 2.5dBi, 2.3dBi, 3.9dBi, 2.9dBi, 0.6dBi |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | IP65 |
| Number of Bands | 8 |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Height (Max) | 11.732" (298.00mm) |
| Return Loss | -10dB |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 700MHz, 850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.6GHz, 3.5GHz |
| RF Family/Standard | Cellular, Navigation, WiFi |
| Power - Max | 50 W |
