Quantity
Price
Total price
1
$3.6330
$3.6330
20
$3.2970
$65.9400
40
$3.0555
$122.2200
100
$2.9085
$290.8500
260
$2.5410
$660.6600
500
$2.4675
$1,233.7500
1000
$2.1105
$2,110.5000
2500
$1.9635
$4,908.7500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Adam Tech |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Applications | Wi-Fi |
| Gain | 2dBi |
| Termination | RP-SMA |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.92 |
| Antenna Type | Whip, Tilt |
| Height (Max) | 4.252" (108.00mm) |
| Return Loss | -10dB |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Max | 1 W |
