Quantity
Price
Total price
1
$6.5520
$6.5520
10
$5.9220
$59.2200
25
$5.6490
$141.2250
100
$4.9035
$490.3500
250
$4.6830
$1,170.7500
500
$4.2735
$2,136.7500
1500
$3.7170
$5,575.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 48-LQFP Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | SPI |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 80V |
| Technology | Power MOSFET |
| Voltage - Load | 5V |
| Supplier Device Package | 48-LQFP-EP (7x7) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
