Quantity
Price
Total price
1
$123.9000
$123.9000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Automation Components, Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 4.370" L x 4.370" W (111.00mm x 111.00mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Non-Invasive (Split Core) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Frequency Range | 50Hz ~ 60Hz |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Current Rating (Amps) | 600 A |
