Quantity
Price
Total price
1
$48.3000
$48.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Automation Components, Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 2.008" L x 0.630" W (51.00mm x 16.00mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Type | Non-Invasive (Split Core) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Frequency Range | 50Hz ~ 60Hz |
| Height - Seated (Max) | 2.126" (54.00mm) |
| Current Rating (Amps) | 100 A |
