Quantity
Price
Total price
12000
$1.1760
$14,112.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 135°C (TA) |
| Voltage - Supply | 50V |
| Input Type | Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP-EP |
| Channel Type | Independent |
| Driven Configuration | Full-Bridge |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
