Quantity
Price
Total price
1
$2.0370
$2.0370
10
$1.8375
$18.3750
25
$1.7325
$43.3125
100
$1.4700
$147.0000
250
$1.3860
$346.5000
500
$1.2075
$603.7500
1000
$0.9975
$997.5000
2500
$0.9345
$2,336.2500
5000
$0.9030
$4,515.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Voltage - Supply | 8V ~ 15V |
| Input Type | Non-Inverting |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 100 V |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Rise / Fall Time (Typ) | 105ns, 46ns |
| Channel Type | Synchronous |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 1V, 2V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 2.7A, 2.7A |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
