Quantity
Price
Total price
2000
$1.3440
$2,688.0000
5000
$1.2915
$6,457.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Output | 4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 16 |
| Frequency | 20MHz |
| Type | Linear |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Output / Channel | 75.5mA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Topology | Shift Register |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
