Quantity
Price
Total price
1
$5.9535
$5.9535
10
$5.3550
$53.5500
25
$5.0610
$126.5250
100
$4.3890
$438.9000
250
$4.1580
$1,039.5000
500
$3.7275
$1,863.7500
1500
$3.1500
$4,725.0000
3000
$2.9925
$8,977.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 48-LQFP Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | PWM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Technology | Power MOSFET |
| Voltage - Load | 5.5V ~ 50V |
| Supplier Device Package | 48-LQFP-EP (7x7) |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Grade | Automotive |
