Quantity
Price
Total price
1
$3.3180
$3.3180
10
$2.9820
$29.8200
25
$2.8140
$70.3500
100
$2.4360
$243.6000
250
$2.3100
$577.5000
500
$2.0790
$1,039.5000
1000
$1.7535
$1,753.5000
4000
$1.5540
$6,216.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Voltage - Supply | 5.5V ~ 50V |
| Input Type | TTL |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP-EP |
| Rise / Fall Time (Typ) | 35ns, 20ns |
| Channel Type | 3-Phase |
| Driven Configuration | High-Side or Low-Side |
| Number of Drivers | 6 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
