Quantity
Price
Total price
1
$3.0030
$3.0030
10
$2.6985
$26.9850
25
$2.5515
$63.7875
100
$2.2155
$221.5500
250
$2.1000
$525.0000
500
$1.8795
$939.7500
1500
$1.5855
$2,378.2500
3000
$1.5120
$4,536.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 2.8A |
| Interface | Parallel |
| Operating Temperature | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Supply | 8V ~ 36V |
| Applications | General Purpose |
| Technology | DMOS |
| Voltage - Load | 8V ~ 36V |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
