Quantity
Price
Total price
1
$20.9475
$20.9475
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Adafruit |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 5m, LNA, Filter |
| Mounting Type | Magnetic |
| Frequency Range | 1.574GHz ~ 1.576GHz |
| Applications | GPS |
| Gain | 28dB |
| Termination | SMA Male |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Module |
| Height (Max) | 0.524" (13.30mm) |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.575GHz |
| RF Family/Standard | Navigation |
