Quantity
Price
Total price
1
$127.3650
$127.3650
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | WAGO |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 3.346" L x 1.378" W (85.00mm x 35.00mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Terminal Block |
| Frequency Range | 50Hz ~ 60Hz |
| Height - Seated (Max) | 4.144" (105.25mm) |
| Current Rating (Amps) | 600 A |
